Da li imate nove, zanimljive– možda i izuzetne –naučne rezultate?Želite da ih prepoznaju vaše kolege naučnici ili da ih razume šira javnost? Nameravate da se obratite donosiocima odluka kako bi uticali na njihove stavove?
Onda je Naučna komunikacijanezaobilazno štivo za vas. Sastoji se iz dva glavna dela, u zavisnosti od toga s kim komunicirate, da li sa kolegama iz naučne zajednice ili sa javnošću. U trećem, najkraćem delu govori se o komuniciranju sa donosiocima odluka. Oba glavna dela podeljena su na po dva odeljka, Smernice i Rodovi. Smernice su posv
ećene temama poput aktivnog ili pasivnog stila pisanja, jezika tela, ilustracija i naslova, uvoda, ironije i obraćanja urednicima, akronima… U okviru odeljka Rodovi obrađeni su svi mogući medijumi komunikacije, poput govora na večeri nakon konferencije, uvodnog predavanja, poster prezentacija, članaka u magazinima, pisanja predloga istraživanja, telekonferencija, govora tela…
Knjiga Naučna komunikacija: praktični vodič prvo je izdanje ove vrste na srpskom jeziku i namenjena je naučnicima, inženjerima, edukatorima, novinarima, administrativnom osoblju u naučnim ustanovama, lekarima, urednicima i izdavačima – ukratko, svakome ko želi da teško razumljive naučne podatke konvertuje u razumljiv i interesantan narativ.
Pjer Laslo je poznati biohemičarsa ogromnim iskustvom u naučnom radu i industrijskom konsaltingu. Poslednje dve decenije pretežno je posvećen naučnoj komunikaciji. Autor je više desetina naučnopopularanih izdanja.
Ostali naslovi koji sadrže ključne reči: Naučnoistraživački rad
Ostali naslovi iz oblasti: Sociologija
Izdavač: Centar za promociju nauke; 2017; Broširani povez; ćirilica; 24 cm; 235 str.; 978-86-88767-17-0;